תפריט משתמש

משחקי הפי-נוירון

הבסיס המדעי

 

הצוות המדעי של הפי-נוירון יחד עם מוסדות מחקר יוקרתיים, חקר את היעילות של התוכנה לאימון המוח.  התוצאות הראו שיפור משמעותי בתחומי הזיכרון, מהירות עיבוד המידע ושיפור קוגניטיבי כללי המשפיע ישירות על איכות החיים. להלן החוקרים, מוסדות המחקר ותוצאות המחקר.

אנו צוברים יותר ויותר  עדויות מדעיות לכך שניתן להגדיל באופן משמעותי את ההסתברות להישאר בכושר שכלי  טוב למרות תהליך ההזדקנות ולאורך כל חיינו. הכישורים השכליים מתורגמים ישירות לאיכות החיים הטובה ומיצוי מחוויות החיים. פעילות גופנית, תזונה נכונה, חיבור חברתי  והגירוי השכלי,  תורמים לחדות וזריזות המחשבה. גמישות  המוח ויכולתו ליצור קשרים חדשים, מסלולים חדשים אשר יחד מגדילים את הרזרבה המוחית שמסייעת לנו להישאר חדים ובהירי מחשבה לאורך כל חיינו. תוחלת החיים המתארכת (בארצות הברית לבדה, חיים יותר מ77 מליון איש עברו את גיל  60). מביאה יותר ויותר מדענים לערוך מחקרים על הדרך בה נוכל לשמור על דעתנו צלולה וחדה.

אימוני הפי-ניורון

המושג " )"Use it or Lose itהשתמשו בו או שתאבדו אותו) חל על שרירי הגוף שלנו, כמו כן גם על מסלולים וקשרים עצביים במוח שלנו. מה משמח יותר מאשר ללמוד משהו חדש - בכל שלב בחיינו?  מדענים ברחבי העולם מסכימים כי: חיים עם גירויים שכליים "משפרים  את כוח המוח" פרופ 'מריון דיאמונד מאוניברסיטת ברקלי, קליפורניה, תומכת במחקרה, בעושר ובגיוון של חוויות ככלי חיוני לפיתוח מוחם של ילדים.  . כמה מחקרים מציינים שאתגרי משחקים אינטראקטיביים הם בגדר שיטה יעילה לשמור על המוח מאותגר ומהיר (יש להביא דוגמא או להפנות למקום רלוונטי בו מצוינות דוגמאות).

חלק מהמחקרים עסקו ישירות במיומנויות הנרכשות באימונים.

אנו  ממליצים לכם לאתגר את עצמכם וללמוד בכל הזדמנות: על ידי לימוד שפה חדשה,נגינה,שירה, קריאה, ריקוד ולימוד תחומי דעת חדשים. כל אלה יסייעו לשמור את דעתכם חדה וצלולה.

אנו ממליצים לכם להעניק גוון ולאמן את המוח  עם משחקי הפי-ניורון -   אימון מהיר ומתוחכם המבוסס על מחקר מדעי שפיתחו לווה על ידי מדענים קוגניטיביים.

עתודות המוח

במהלך 25 ​​השנים האחרונות, מדענים ורופאים בבתי הספר לרפואה ובאוניברסיטאות בכל רחבי העולם, ניסו להבין, במחקרים רבים, מדוע אנשים מסוימים נותרים כל חייהם חדים וממוקדים, ואחרים לא. כתוצאה מכך, נוצר  מונח  מחקרי הנקרא "עתודות קוגניטיביות". עתודות קוגנטיביות כוללות  את יכולת  המוח ליצור מסלולים עצביים חדשים וקשרים היכולים לשמש כעתודה לשימוש בעת הצורך . קיימת השערה, לה תימוכין במחקר, כי אנשים רבים ממשיכים לפעול ברמה שכלית גבוהה, על ידי בניית עתודות כאלו במוח.

מספר מחקרים תומכים בחשיבות של העתודה הקוגניטיבית במשולב עם הבריאות הגופנית,בכדי להגיע לזקנה בריאה. המפורסם בהם  הוא מחקר הנזירות "להזדקן בחן" שבו ד"ר דויד סנודון ועמיתיו עקבו אחר 700 נזירות במשך 20 שנים. הממצאים הראו קשר ישיר בין בריאות בעיקר קרדיו-וסקולרית (מערכת הדם) ופעילות אינטלקטואלית לבין מחלות ניווניות מוחיות כדמנציה ואלצהיימר.

מחקר שנערך באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק הראה כי טיב משלח היד ופעילויות הפנאי משחקים תפקיד חשוב בהפחתת הסיכון לחלות באלצהיימר. לדברי עורך המחקר פרופסור יעקב שטרן, טיב פעילויות אלו מגדיל את העתודות הקוגניטיביות ובכך מעצים את ה"תוכנה" של המוח, הממלאת את מקום ה"חומרה" הנפגעת עם העלייה בגיל.